שיפור מהירות אתר

אחד הפרמטרים שגוגל לוקח בחשבון כשהוא מדרג מיקום של אתר בקידום האורגני בגוגל הוא מהירות עליית האתר.

גוגל רואה את הגולשים בו כלקוחות ורוצה שתהיה להם חווית משתמש טובה. אתר שעולה לאט לא נותן חווית משתמש טובה ויורד בדירוג.

גם יתכן מצב שבו לוחצים בגוגל על קישור לאתר והוא לא עולה מיד אז עוברים לאתר הבא ואז האתר יורד בדירוג.

מהירות של אתר נקבעת על ידי הרבה פרמטרים. לפעמים צריך מתכנת שישפר אותם ולפעמים אפשר לעשות כמה דברים לבד.

הקטנת גודל תמונות באתר

תמונות כבדות משקל שמעלים לאתר עלולות להאט את מהירות העליה של הדפים. חשוב לכן להעלות מראש תמונות במשקל קל ובפורמט jpg או jpeg. אם האתר הוא וורדפרס אז ניתן להתקין בו תוספים שונים להקטנת תמונות כמו imagefy.

כדאי לסרוק את האתר עם תוכנת screaming frog כדי לגלות מהן התמונות הגדולות וכך לדעת באיזה לטפל.

תיקון קישורים שבורים באתר

קישורים שבורים שמפנים לדפים לא קיימים בתוך האתר או למקומות מחוץ לאתר מאטים את מהירות העליה של האתר.

תיקון שגיאות 404 בתוך האתר והפחתת הודעות 301 באתר

שגיאות 404 היא ניסיון למעבר לכתובת אינטרנט (בדרך כלל דף אבל יתכן שגם תמונה) שלא קיימים ברשת. יתכן שהדפדפן קורא לתמונה כמה פעמים וזה מאט מאוד את האתר.

הודעות 301 זה אומר קישור שמפנה לכתובת שמקפיצה הלאה לכתובת אחרת.

כדאי לסרוק את האתר עם כלי שנקרא צפרדע -screaming frog ולנקות את כל השגיאות האלה גם לקישורים פנימיים באתר וגם לקישורים החוצה

3.אתרי אינטרנט עובדים על מערכת ניהול תוכן cms. יש אתרים עם קוד סגור שיושבים על שרת ותוכנה של חברה מסוימת כמו למשל WIX ויש אתרים עם קוד פתוח כמו וורדפרס, ג'ומלה, מג'נטו, דרופל ואחרים שיושבים על שרת.

לפעמים האטה באתרים מסוג זה קשורה בשרת עצמו ושיפור שלו או החלפה שלו בשרת אחר יותר חזק או יותר קרוב יכולה לשפר את מהירות האתר.

אחד הפרמטרים של מהירות האתר נקרא TTFB Time To First Bit שזה אומר כמה זמן לוקח לקריאה הראשונה מהשרת. פרמטר זה תלוי בשרת בלבד.

השרת צריך להיות קרוב למקום שבו יש את רוב הגולשים של האתר. לא הגיוני למשל לתת לאתר שגולשים אליו ישראלים בישראל שרת בקליפורניה למשל.

השרת גם צריך להיות חזק ולעמות בעומס של גולשים באתר כי האחרת האתר יואט מאוד.

 

 

 

 

Picture of רונן וינשטוק
רונן וינשטוק

רונן וינשטוק עוסק בביצוע קידום אתרים אורגני SEO. יועץ לעסקים וחברות בבנית אתרים ובקידום עם ניסיון רב והצלחה בקידום ענפים שונים.

צרו איתי קשר

למידע ומאמרים נוספים

הדרכה לביצוע קידום ממומן בגוגל

מתי עושים קידום ממומן בגוגל? יש כמה מצבים שבהם עושים קידום ממומן בגוגל: 1.אם מתחילים קידום אורגני לאתר, לוקח זמן עד שהקידום עולה ומביא פניות.

קידום אתרים אורגני

קידום אורגני בגוגל SEO – מה זה הרבה שומעים את המונח SEO וזה ראשי תיבות של search engine optimization. בתרגום חופשי זאת התאמה של האתר

אופטימיזציה לאתר

אחר מהשירותים שאני מספק הוא דו"ח אופטימיזציה לאתר. למה צריך דו"ח אופטימיזציה לאתר? אתר שמקודם חזק על ידי קידום אתרים אורגני יביא עוד גולשים ועוד