אחד הפרמטרים שגוגל לוקח בחשבון כשהוא מדרג מיקום של אתר בקידום האורגני בגוגל הוא מהירות עליית האתר.

גוגל רואה את הגולשים בו כלקוחות ורוצה שתהיה להם חווית משתמש טובה. אתר שעולה לאט לא נותן חווית משתמש טובה ויורד בדירוג.

גם יתכן מצב שבו לוחצים בגוגל על קישור לאתר והוא לא עולה מיד אז עוברים לאתר הבא ואז האתר יורד בדירוג.

מהירות של אתר נקבעת על ידי הרבה פרמטרים. לפעמים צריך מתכנת שישפר אותם ולפעמים אפשר לעשות כמה דברים לבד.

  1. הקטנת תמונות. תמונות כבדות משקל שמעלים לאתר עלולות להאט את מהירות העליה של הדפים. חשוב לכן להעלות מראש תמונות במשקל קל ובפורמט jpg או jpeg. אם האתר הוא וורדפרס אז ניתן להתקין בו תוספים שונים להקטנת תמונות כמו imagefy.
  2. תיקון שגיאות 404 בתוך האתר והפחתת הודעות 301 באתר

שגיאות 404 היא ניסיון למעבר לכתובת אינטרנט (בדרך כלל דף אבל יתכן שגם תמונה) שלא קיימים ברשת. יתכן שהדפדפן קורא לתמונה כמה פעמים וזה מאט מאוד את האתר.

הודעות 301 זה אומר קישור שמפנה לכתובת שמקפיצה הלאה לכתובת אחרת.

כדאי לסרוק את האתר עם כלי שנקרא צפרדע -screaming frog ולנקות את כל השגיאות האלה גם לקישורים פנימיים באתר וגם לקישורים החוצה

3.אתרי אינטרנט עובדים על מערכת ניהול תוכן cms. יש אתרים עם קוד סגור שיושבים על שרת ותוכנה של חברה מסוימת כמו למשל WIX ויש אתרים עם קוד פתוח כמו וורדפרס, ג’ומלה, מג’נטו, דרופל ואחרים שיושבים על שרת.

לפעמים האטה באתרים מסוג זה קשורה בשרת עצמו ושיפור שלו או החלפה שלו בשרת אחר יותר חזק או יותר קרוב יכולה לשפר את מהירות האתר.

אחד הפרמטרים של מהירות האתר נקרא TTFB Time To First Bit שזה אומר כמה זמן לוקח לקריאה הראשונה מהשרת. פרמטר זה תלוי בשרת בלבד.

השרת צריך להיות קרוב למקום שבו יש את רוב הגולשים של האתר. לא הגיוני למשל לתת לאתר שגולשים אליו ישראלים בישראל שרת בקליפורניה למשל.

השרת גם צריך להיות חזק ולעמות בעומס של גולשים באתר כי האחרת האתר יואט מאוד.

 

 

 

 

רונן וינשטוק

רונן וינשטוק

רונן וינשטוק עוסק בקידום אתרים אורגני SEO. יועץ לעסקים וחברות ומומחה לניהול מוניטין ברשת.

צרו איתי קשר

למידע ומאמרים נוספים

קידום אתרי וורדפרס

מהי וורדפרס? כל אתר כמעט כולל מתחתיו פלטפורמה מערכת ניהול תוכן (באנגלית CMS). זאת מערכת שמאפשרת את ניהול האתר שזה אומר הכנסת קבצי טקסט, תמונות,

קניית קישורים איכותיים

קידום אורגני בגוגל בנוי על כמה דברים: 1.תוכן טוב באתר שנעשה אחרי מחקר מילים מקיף 2.אתר שבנוי בצורה טובה מבחינת מבנה שקל לגלוש בו ולמצוא